Zimné aktivity | Letné aktivity

Oščadnica – Veľká Rača

Lyžiarske stredisko Snow Paradise Veľká Rača ponúka množstvo aktivít aj v letnej sezóne. Nájdete tu bobovú dráhu, bungee trampolínu, detský lanový park, lezeckú stenu a množstvo ďalších aktivít pre deti aj dospelých.

>> www.snowparadise.sk

letne-aktivity

Ďalšie aktivity

Trojmedzie troch štátov Slovenska, Česka a Poľska

www.trojmedzie.sk

Vychylovka – múzeum kysuckej dediny

vychylovka.sk

Slovenský Betlehem – Rajecká Lesná

sk.wikipedia.org/wiki/Slovenský_betlehem

Radoľa – kaštieľ

www.kysuckemuzeum.sk/index.php/kastiel-radola/214–katief-radofa

Dedovka – bobová dráha, detský lanový park, trampolíny, zjazdy na bicykloch, aquazorbing

Turistika – Chodník na Velkú Raču

Veľká Rača je  najvyšší vrch Kysuckých Beskýd 1236 m n.m. Veľkú časť pokrýva národná prírodná rezervácia vyhlásená v roku 1976. Účel NPR je zachovanie zvyškov pôvodných lesov pralesovitého charakteru. Tiež sa tu vyskytujú pseudokrasové javy (Malá a Veľká skalná diera), na území Kysúc ojedinelé. Vrcholom prechádza štátna hranica s Poľskom. Hneď za hranicou NPR začína zimné aj letné športové stredisko.

Kúpele Rajecké Teplice – Afrodita

Rajecké Teplice sú mesto ležiace v Žilinskom kraji. Prírodné termálne liečebné kúpele v tomto meste patria medzi najznámejšie a najpríťažlivejšie na Slovensku.

www.spa.sk

Kalvária v Oščadnici a Kostol v Oščadnici

www.oscadnica.fara.sk

Staškov – Rodný dom Jozefa Krónera

www.staskov.sk/sk/dom-jozefa-kronera.html

Pútnicke miesto Živčáková Turzovka

www.zivcakova.sk

Turistika – Terchová Jánošikové diery

Jánošíkove diery alebo len Diery je sústava tiesňav a kaňonov v Krivánskej Malej Fatre. Jánošíkove diery sa nachádzajú v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec. Skladajú sa z troch ucelených častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery. Preteká nimi Dierový potok, ktorý ich vyformoval. V Dierach sa nachádza viac ako dvadsať vodopádov, ktoré spolu vytvárajú Vodopády Dierového potoka. Bizarné skalné útvary so špecifickou klímou sú domovom viacerých zaujímavých druhov rastlín a živočíchov.

sk.wikipedia.org/wiki/Jánošíkove diery

Slovenský orloj

Prvý Slovenský orloj sa nachádza v Starej Bystrici. Ide o najväčšiu drevenú sochu na Slovensku. Celková kompozícia orloja predstavuje sediacu Madonu, konkrétne Sedembolestnú Pannu Máriu – patrónku Slovenska.

www.starabystrica.sk